Kde žijeme
Blanka založila českou "enklávu" pod nejvyšší horou Dolomit!

Vypadá to, že machří ze Zlína uzdravili zákeřným bacilem nakažený náš web a já jsem ráda, že Tě tu mohu po nějaké době přivítat... poměrně zásadním textem.  Sice se před několika dny objevil na našem FB profilu, ale trochu jsem ho aktualizovala:

Stěhujeme se.

Není to ani na Sicílii, kde už kus doma pár let máme, není to ani vysněný ostrov s dřevěným domečkem v severním Švédsku. Nejsou to Orkneje, fantastické Orkneje, není to naštěstí ani Praha, ani… ta jurta na louce uprostřed lesů, jak se mi zdávalo roky. A není to za rok, ani za dva měsíce. Je to teď. Za tři dny. To je můj život, a to vám právě společně s mojí malou Sicilankou oznamujeme. A docela oficiálně.

Na shledanou Šumavo, sbohem Pohoří na Šumavě, ahoj… i Santiago, musíš počkat na / až zkonsoliduju nový projekt. Čeká nás výzva neopakovatelná.

Marmeláda mi dala drive, změnila mi život dokonale, to víte. Nechtěla jsem však, aby mi ten život svázala do kozelce ze skleniček a víček a pasírování. Jdu dál… co taková Jiskřící skála, Marmolada v Dolomitech, nejvyšší jejich hora - jak jen je to zaměnitelné, jak je to symbolické & sympatické, jak jen jsou to místa, kam jsem jezdívala s mužem na první rande. Tak tam! Další krok.

Na úpatí královny Dolomit si královna marmelád otevře… další marmeládovou manufakturu, dolomitskou mýdlárnu už tam máme, také pekárničku chlebů i dortů, vysokohorský bar i bistro, kde spojím lahůdky místních sedláků s našimi vlastními produkty! Přidáme půjčovnu sportovních potřeb i zázemí na pořádání sportovních akcí, založíme ovčárnu, králikárnu, psí boudu, také… pokud budeš chtít a umět, tak s malou blonďatou indiánkou osedláš koně a poletíte s větrem ve vlasech nedotčeným rájem…

A slíbila jsme dětem světem na duši pošramoceným, že otevřeme i Dětský resocializační tábor s Čumbrkovskými chaloupkami z mechu a kapradí, jako na tom videu ze severního Švédska, co obdivujete na mém FB.

Jo, je to též útočiště turistů, někdo to živit musí. Pěšky na sjezdovku, lanovkou na jediný dolomitský ledovec, dva potoky mi hučí za hlavou a děti v našem jezírku mohou chytat i ryby! A za zády už jen divočinu světového přírodního dědictví. Opravdovou divočinu made in UNESCO!

Zní to divně? Ale ne, je to jen trochu… š.í.l.e.n.ý!
Ostatně, přesně podle našich not, nemyslíte? To vše je součástí exkluzivního, krásného, dokonale jedinečného kempu, který za pár dnů osídlíme a za pár týdnů otevřeme do nové sezony! V krásném alpském domě pak, samé dřevo a výhled do skal, bych ráda dala nový domov našim indiánkám.

Narychlo, však vím, ale jednání probíhala dlouho, ostře a… čekalo se, zda z toho pan P. dostane infarkt. Slunečná kavárna pofrčí i s výrobou dále, však Baruška je nejlepší možnou mojí nástupkyní!
Proč o tom dnes píšu? Nestačila by jen fotka, až tam budeme? Ne, nestačila! Ráda bych si totiž odvezla do Dolomit i nějakého českého zaměstnance či brigádníka. A to spěchá!

POTŘEBUJU PROSTĚ POMOC!
DĚKUJU ZA SDÍLENÍ A ŠÍŘENÍ a… třeba přidání se!

Pomóóóóc, hledám milovníky hor, fakt dříče, další členy rodinné firmy, sportovce, ty, kteří nás znají a ví, kudy a proč jdeme... Doma pak zůstanou ufňukánkové, závisláci na online přítomnosti, vegetariáni a ti druzí, kuřáci a poserové všeho druhu. Budu se o vás muset opřít, jako vy o nás!


+ Baristku, servírku: italština a angličtina slovem (může být i muž)

+ Recepční: italština a angličtina i písmem, a ideálně ještě jeden jazyk… (může být i muž)

+ Pomocnici: pro bistro a souběžně prodavačku do obchůdku: italština a angličtina slovem (itl. se lze doučit v procesu)

+ marmeládařku: italština nebo angličtina výhodou

+ A POZOR – BLESKEM potřebuju hospodyňku a velmi ráznou vychovatelku: vnučku Igora Hnízda ideálně, do naší domácnosti, angličtina podmínkou, itl. výhodou.

U italštiny je možné doučení u nás.
Nástup dle dohody, podle role. Ideálně v průběhu května. Hospodyňka i dříve.

Nabízí se: ubytování a strava, zajímavý plat, pro dobré kusy pracovní smlouva na HPP, nestandardní pracovní doba, práce v ráji, pořádný kus dovolené, bonusy, špičková praxe, celoroční smlouva.
Tak. A takhle se to má.

Zájemci, pospěšte si a kontaktujte nás na: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript s širším CV a fotkou!

Popis fotek? Nahoře vidíte Marmoládu s jediným dolomitským ledovcem, pak naše nové sídlo a lesní koupelnu E-lišky a Ronji. Následuje našich dcerek "srub" v plné zimě a... ještě jednou zimní pohled na centrum resortu. Tak to je malý foto předkrm :-)

 
MALWARE NA NAŠEM WEBU - PRACUJEME NA TOM

Ano, víme o tom a moc se omlouváme. Web je napaden virem, ale dál neškodí. Nebojte.

Situaci řešíme, chybu zde napravit nejspíše nejde, proto stavíme web nový.

Brzo nás najdete na www.blanka-milfait.com

Děkujeme za pochopení!

 
A máme ho tu opět! Zajíc ušatý v pytli, řečený Velikonoční!

  Po léčbě šokem, kdy Zajíci v pytlích zaměstnávají manufakturu po týdny, kdykoli je vyhlásíme, raději vše pořešíme s předstihem.

  Zajíc bude mít letos objemově přesný obsah. Po jedné sklence 80g, 160g, 220g, 250g. Čtyři kousky. Příchutě jsou na nás, stopro tam bude i citrusová, něco netradičního a klasika, kterou milujeme my i vy!

  Kompozici skleniček - a zde díky za pochopení předem - neměníme. Snažíme se zjednodušit proces na maximum a dovolit tak každému jednomu zájemci, aby si svého ušáka na Velikonoce pochoval.

  Cena Zajíce činí 900 Kč, a skládá se ze 4 marmelád, poštovného a balného.

  Pokud si přejete Zajíců více, násobte ceny balíku, mínus stovka za poštovné co jeden násobek. Tedy, dva komplet Zajíci stojí 1700 Kč, tři 2500 Kč.

  Objednávky přijímáme dneškem počínaje, do vyprodání zásob, případně do 10. března.
  Odesíláme: od 25.3. do 5.4.

  Objednávky zasílejte přímo do manufaktury: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript (pozor, ne na můj mail, jako vždy, ale na Barči, kdybych náááhodou do Santiaga vyrazila dříve)

  Instrukce k platbě dorazí v odpovědi na objednávku.
  Krásné Velikonoce se Zajícem v pytli a pokud si myslíte, že pustíte Zajíce i jiným, sdílejte

  Stále to bude balík do ruky, doručení den po odeslání, úložní doba týden. A protože jsme měli nemálo Zajíců, co kdosi v euforii objednal, ale pak dobírkou nepřevzal, a tím nám přidělal nemalé trable, poběží ti letošní chlupáči po úhradě předem -převodem. Díky za pochopení a také ušetříte dobírečné!

 
Příběh, co má drsné zatáčky...

„Myslím, že podstata toho, co na Vašem FB a vůbec na Vašem životním příběhu lidé hledají, se trochu podobá pohádce. Takové pohádce, která v sobě obsahuje nejen napínavý příběh, mající jak hladké, tak drsnější zatáčky, ale hlavně příběh, po kterém drtivá většina lidí touží. Láska v rodině, šťastné děti, svobodný duch, tvůrčí práce, která člověka baví a dobře živí, fantazie, příroda, dobré jídlo, cestování, srovnané hodnoty. Mohl bych pokračovat, ale tohle je podle mě podstata - Váš příběh obsahuje to, po čem spousta lidí touží, a ve Vás vidí, že to nemusí být vymyšlený příběh pro knížku nebo FB, ale skutečnost. Příklad, nápověda, nakopnutí...“ Vladimír K.

Pravidelně jsem zvaná, abych tam či jinde držela přednášku motivační. Nabudila. Vzpružila. Napověděla. N.a.k.o.p.l.a. Pravidelně odmítám, ačkoli by za ni nejednou bylo zajímavé vylepšení našeho rozpočtu. Nemohu. Občas se totiž na takovou mrknu někde na netu. A buď se musím smát, hrůzou nedýchám, či si říkám, kde bere ta stále větší komunita koučů odvahu. Vždyť je to nejednou směs trapnosti, unylosti a trýznění… Nejsmutnější je, že většina těch drahých koučů nemá pražádný základ, na kterém stavět. Historii. Vlastní výjimečný příběh.

Nedávno jsem četla rozhovor se slavným Ivanem Passerem, v USA působícím režisérem, který řekl, že jeho generace kdysi, opravdu kdysi dávno, viděla úspěch jednoho jako příležitost pro druhého, pro ostatní, pro další! Proboha, proč se to ztratilo? Proč? Tohle koučstvo české změnit prostě nedokáže… a já mám obavu, že žádné to nakopnutí nepomůže.

Když lidé na ty motivační přednášky chodí (už jsou snad v každém kulturáku), najímají divotvorné kouče, za oboje a v kvalitě ne vždy odpovídající platí balíky… jak to, že se Passerem zmiňovaný faktor sdíleného úspěchu mezi lidmi nerozšířil? Nerozšiřují se četným seminářům úměrně ani řady těch, kteří se vydali vzhůru, či jen po vlastní cestě. Nakonec i ti úspěšní jsou stále cílem ataků, namísto toho, aby je masa po motivaci toužících vnímala jako majáky možného, světlo kdesi na konci cesty, jako dobrou turistickou značku po cestách divočinou podnikání či žití. Jak je to tedy s těmi kouči?

 
Poslední únorový víkend rozdáváme Kilnerky!

Poslední únorový prodloužený víkend, 23. - 26.2. od 12h do 18h… má pro vás Baruška ve Slunečné kavárně PŘEKVÁPKO - DÁREK.

Slavíme ukončení sklizně našich citrusů na Sicílii!
Nonno a Nino teď makají od rána do večera. Dověděli se totiž, že kontrola dorazí za pár dnů!

Kdo poslední víkend měsíce přijede na Šumavu a koupí si Příběh psaný do vody, pojede domů s dárkem od nejstaršího výrobce zavařovacích sklenic na světě! Kultovní luxus v ceně 100 - 150 Kč na kus! Sklenice, do kterých jsme na Sicílii zavařovali exkluzivní marmeládu z krvavých pomerančů, a prodáváme v nich také šumavský med! Tři kusy dárkem! V ceně PPDV!

Jako… brada dole? Vykulený oči, zrychlený dech a pusa dokořán? Se nedivím :-)

Tak přijeď! Akce platí jen poslední víkend v únoru!

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 39
Nae dobroty
TOPlist