Kde žijeme
TADY SE KONČÍ!

Přátelé, jako dárek k Mezinárodnímu dni dětí jsem holčičkám pořídila MAMINKY KONEC NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH.

Ano, po sedmi letech velmi intenzivní přítomnosti na FB převážně... jsme dnes hodili profil B.M. do uspávacího módu. Za několik málo dnů se vypaří dokonale.

I tento portál je k 1.6.2017 odstaven. Tisíc článků, které obsahuje a tisíce fotek, nyní přesouváme na nový web. I sebe sama tam přesouvám :-) Vysvětlení najdete v prohlášení tam.

Nechcete-li nás ztratit, pak sledujte interaktivní portál www.blanka-milfait.com!

Děkuju všem za vše do dnešního dne a zvu vás do našeho nového časoprostoru...

Vaše Meruňka

 
Děsu a děsů plné příběhy...

Podle jedněch jsou to vodní víly, podle jiných poslední keltské ženy, které, aby se zachránily před zotročením Římany, utekly vysoko do hor a přebývaly v jeskyních u jezírek, vodopádů a pramenů.

Anguane, v keltštině Angane jsou podle kronik zjeveními druhu ženského ryze dolomitskými, ale my víme své. Jsou i u nás a jsou převážně a především krásné, až se tají dech - ňadra odhalená, svádí a škádlí, zamotají hlavu, nevázaný, bezuzdný a nechráněný sex jim není cizí… a nakonec, mnohdy za mrzký výkon ještě dříve, ošáleného utopí. Jak by odborně vyjádřil rychlokvaškový absolvent genderových studií se schopností konceptuální sociálněvědní analýzy: prostě slušný matroš, vzorový protestní aktivistický hnutí z hor, předvoj Šárky, vzor Amazonek se sociopatickým dotekem pussyriotek.

V Dolomitech jsou to také docela kočky, zvláště pak v okolních údolích, a jsou naštěstí naskrz neškodné - ale můžete potkat i dokonalé šeredy a čarodějnice. Pravda, i ty jsou k vidění často nahé, ale chvála bohu „jen“ od pasu výše. Pohled na ně je podle pamětníků, co odolali a utekli, pak prý horší, než samotný fakt, že povětšinou koho potkají…, ten už o jejich obludnosti moc nepohovoří. Ne nadarmo překlad původního jejich jména v latině znamená slizký had. Dokonce se v něj a ve vodě umí některé modely i proměňovat.

Ty krásné pak posedávají na březích vod, rády plavou, myjí si často dlouhé rudé vlasy a pak je nekonečně dlouho a smyslně rozčesávají. A když mají hlad, potvůrky pohublé, kradou v malgách sýr! Tam se také občas stalo, protože běžné horalky alpské té krásy moc nepobraly, že se do víl - zlodějek po načapání ve spíži sedlák zamiloval, starou sedlačku umolousanou vyhnal a s kozonožkou si pak směnnou za sýr užíval.

Říká se o nich, a já je neviděla, pravda, že je jeden pozná na dálku, mají takzvané kozí nohy. Štíhlé a dlouhé holeně za to mohou. Někdy prý mají dokonce místo nohou pařáty. Pravda bude asi jinde, ty kočky keltský v horách tady nosívaly vysoké boty pod kolena vázané, a právě z kozí kůže. To je fakt. Ano, a uhádli jste, místní Rusalky to jsou! Jenom trochu víc chtivé.

 
www.marmolada.camp

 
GIRO d´Italia & Blanky louky :-)

Jak slíbeno, připravili jsme pro milovníky cyklistiky, fanoušky a jejich přátele i rodiny… naprosto výjimečný a nepřekonatelný balíček toho, co v kraji, kudy G100 několikrát profrčí - ano, Giro d´Italia už se jezdí sto let -  docela dost dobře umíme :-)

Naše etapy:

17. etapa, 25. května, s cílovým městem Canazei, od nás 20 minut autem

18. etapa, 26. května, se startovním městem Moena, od nás 40 minut autem

Průjezd okolními průsmyky je v krátkém dojezdu autem, případně na kole.

 

Od 20. května do 30. května nabízíme každému, kdo na G100 dorazí, servis nepřekonatelný:

-        Ubytování na našich loukách a ve vašich vlastních stanech, případně karavanech či obytkách s výhledem na Marmoladu

-        Vyhřívané sprchy, WC, sušička oblečení i bot, možnost vyprání

-        Meeting point, alpský pokoj s tyrolskými kamny, wifinou a pohodičkou

-        Snídaně pořádná, a to nejen italská, ale i naše šumavská v kempovém bistru El Morbin

-        Večeře na výběr - dolomitské pizzy nebo domácí těstoviny, ovoce, espresso, voda & víno

-        Uložení kol přes noc v zabezpečeném prostoru

-        Možnost použití vybavené dílny pro případ opravy kola

-        Mapa kraje

-        Asistenční nonstop telefon, kam se můžete obrátit nejen v nouzi

Náš G100 balíček ubytování s polopenzí a dalšími popsanými službami vás vyjde na 350 Kč na osobu/noc! Tuto nabídku nelze platit kartou, ale třeba českými korunami ano!

Pro více info konfrontuj: www.marmolada.camp

Infoline: +420 604 949 187 / +390 437 722 064

 
Blanka založila českou "enklávu" pod nejvyšší horou Dolomit!

Vypadá to, že machří ze Zlína uzdravili zákeřným bacilem nakažený náš web a já jsem ráda, že Tě tu mohu po nějaké době přivítat... poměrně zásadním textem.  Sice se před několika dny objevil na našem FB profilu, ale trochu jsem ho aktualizovala:

Stěhujeme se.

Není to ani na Sicílii, kde už kus doma pár let máme, není to ani vysněný ostrov s dřevěným domečkem v severním Švédsku. Nejsou to Orkneje, fantastické Orkneje, není to naštěstí ani Praha, ani… ta jurta na louce uprostřed lesů, jak se mi zdávalo roky. A není to za rok, ani za dva měsíce. Je to teď. Za tři dny. To je můj život, a to vám právě společně s mojí malou Sicilankou oznamujeme. A docela oficiálně.

Na shledanou Šumavo, sbohem Pohoří na Šumavě, ahoj… i Santiago, musíš počkat na / až zkonsoliduju nový projekt. Čeká nás výzva neopakovatelná.

Marmeláda mi dala drive, změnila mi život dokonale, to víte. Nechtěla jsem však, aby mi ten život svázala do kozelce ze skleniček a víček a pasírování. Jdu dál… co taková Jiskřící skála, Marmolada v Dolomitech, nejvyšší jejich hora - jak jen je to zaměnitelné, jak je to symbolické & sympatické, jak jen jsou to místa, kam jsem jezdívala s mužem na první rande. Tak tam! Další krok.

Na úpatí královny Dolomit si královna marmelád otevře… další marmeládovou manufakturu, dolomitskou mýdlárnu už tam máme, také pekárničku chlebů i dortů, vysokohorský bar i bistro, kde spojím lahůdky místních sedláků s našimi vlastními produkty! Přidáme půjčovnu sportovních potřeb i zázemí na pořádání sportovních akcí, založíme ovčárnu, králikárnu, psí boudu, také… pokud budeš chtít a umět, tak s malou blonďatou indiánkou osedláš koně a poletíte s větrem ve vlasech nedotčeným rájem…

A slíbila jsme dětem světem na duši pošramoceným, že otevřeme i Dětský resocializační tábor s Čumbrkovskými chaloupkami z mechu a kapradí, jako na tom videu ze severního Švédska, co obdivujete na mém FB.

Jo, je to též útočiště turistů, někdo to živit musí. Pěšky na sjezdovku, lanovkou na jediný dolomitský ledovec, dva potoky mi hučí za hlavou a děti v našem jezírku mohou chytat i ryby! A za zády už jen divočinu světového přírodního dědictví. Opravdovou divočinu made in UNESCO!

Zní to divně? Ale ne, je to jen trochu… š.í.l.e.n.ý!
Ostatně, přesně podle našich not, nemyslíte? To vše je součástí exkluzivního, krásného, dokonale jedinečného kempu, který za pár dnů osídlíme a za pár týdnů otevřeme do nové sezony! V krásném alpském domě pak, samé dřevo a výhled do skal, bych ráda dala nový domov našim indiánkám.

Narychlo, však vím, ale jednání probíhala dlouho, ostře a… čekalo se, zda z toho pan P. dostane infarkt. Slunečná kavárna pofrčí i s výrobou dále, však Baruška je nejlepší možnou mojí nástupkyní!
Proč o tom dnes píšu? Nestačila by jen fotka, až tam budeme? Ne, nestačila! Ráda bych si totiž odvezla do Dolomit i nějakého českého zaměstnance či brigádníka. A to spěchá!

POTŘEBUJU PROSTĚ POMOC!
DĚKUJU ZA SDÍLENÍ A ŠÍŘENÍ a… třeba přidání se!

Pomóóóóc, hledám milovníky hor, fakt dříče, další členy rodinné firmy, sportovce, ty, kteří nás znají a ví, kudy a proč jdeme... Doma pak zůstanou ufňukánkové, závisláci na online přítomnosti, vegetariáni a ti druzí, kuřáci a poserové všeho druhu. Budu se o vás muset opřít, jako vy o nás!


+ Baristku, servírku: italština a angličtina slovem (může být i muž)

+ Recepční: italština a angličtina i písmem, a ideálně ještě jeden jazyk… (může být i muž)

+ Pomocnici: pro bistro a souběžně prodavačku do obchůdku: italština a angličtina slovem (itl. se lze doučit v procesu)

+ marmeládařku: italština nebo angličtina výhodou

+ A POZOR – BLESKEM potřebuju hospodyňku a velmi ráznou vychovatelku: vnučku Igora Hnízda ideálně, do naší domácnosti, angličtina podmínkou, itl. výhodou.

U italštiny je možné doučení u nás.
Nástup dle dohody, podle role. Ideálně v průběhu května. Hospodyňka i dříve.

Nabízí se: ubytování a strava, zajímavý plat, pro dobré kusy pracovní smlouva na HPP, nestandardní pracovní doba, práce v ráji, pořádný kus dovolené, bonusy, špičková praxe, celoroční smlouva.
Tak. A takhle se to má.

Zájemci, pospěšte si a kontaktujte nás na: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript s širším CV a fotkou!

Popis fotek? Nahoře vidíte Marmoládu s jediným dolomitským ledovcem, pak naše nové sídlo a lesní koupelnu E-lišky a Ronji. Následuje našich dcerek "srub" v plné zimě a... ještě jednou zimní pohled na centrum resortu. Tak to je malý foto předkrm :-)

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 40
Nae dobroty
TOPlist