Děsu a děsů plné příběhy...

Podle jedněch jsou to vodní víly, podle jiných poslední keltské ženy, které, aby se zachránily před zotročením Římany, utekly vysoko do hor a přebývaly v jeskyních u jezírek, vodopádů a pramenů.

Anguane, v keltštině Angane jsou podle kronik zjeveními druhu ženského ryze dolomitskými, ale my víme své. Jsou i u nás a jsou převážně a především krásné, až se tají dech - ňadra odhalená, svádí a škádlí, zamotají hlavu, nevázaný, bezuzdný a nechráněný sex jim není cizí… a nakonec, mnohdy za mrzký výkon ještě dříve, ošáleného utopí. Jak by odborně vyjádřil rychlokvaškový absolvent genderových studií se schopností konceptuální sociálněvědní analýzy: prostě slušný matroš, vzorový protestní aktivistický hnutí z hor, předvoj Šárky, vzor Amazonek se sociopatickým dotekem pussyriotek.

V Dolomitech jsou to také docela kočky, zvláště pak v okolních údolích, a jsou naštěstí naskrz neškodné - ale můžete potkat i dokonalé šeredy a čarodějnice. Pravda, i ty jsou k vidění často nahé, ale chvála bohu „jen“ od pasu výše. Pohled na ně je podle pamětníků, co odolali a utekli, pak prý horší, než samotný fakt, že povětšinou koho potkají…, ten už o jejich obludnosti moc nepohovoří. Ne nadarmo překlad původního jejich jména v latině znamená slizký had. Dokonce se v něj a ve vodě umí některé modely i proměňovat.

Ty krásné pak posedávají na březích vod, rády plavou, myjí si často dlouhé rudé vlasy a pak je nekonečně dlouho a smyslně rozčesávají. A když mají hlad, potvůrky pohublé, kradou v malgách sýr! Tam se také občas stalo, protože běžné horalky alpské té krásy moc nepobraly, že se do víl - zlodějek po načapání ve spíži sedlák zamiloval, starou sedlačku umolousanou vyhnal a s kozonožkou si pak směnnou za sýr užíval.

Říká se o nich, a já je neviděla, pravda, že je jeden pozná na dálku, mají takzvané kozí nohy. Štíhlé a dlouhé holeně za to mohou. Někdy prý mají dokonce místo nohou pařáty. Pravda bude asi jinde, ty kočky keltský v horách tady nosívaly vysoké boty pod kolena vázané, a právě z kozí kůže. To je fakt. Ano, a uhádli jste, místní Rusalky to jsou! Jenom trochu víc chtivé.

 
Nae dobroty
TOPlist