Slunečná kavárna - gurmánský klenot Šumavy, nejkrásnějších hor naší země
Sobota, 03 Srpen 2013 08:45

V roce 2010 jsem zrekonstruovala původní objekt pošty na šumavském Srní, v samém středu tzv. horní Šumavy, coby kamenem dohodil od famózního trojúhelníku Modrava - Antýgl - Horská Kvilda, abych zde, uprostřed nádherných lesů a nekonečných slatí otevřela cukrárnu s kavárnou.  Od té doby spolu rosteme. Učíme se, chybujeme, ale rosteme. Rok za rokem. Dnes máme tisíce spokojených zákazníků nejen z Čech, certifikát Šumava originální produkt a pocit z dobře konané práce :-)

Slunečná kavárna je vyhledávanou destinací, oblíbenou zastávkou, cílovým místem, a nepostradatelnou osvěžovnou všem šumavským turistům, cykloobjevovatelům, poutníkům i místním štamgastům. V zimě se u nás stojí dlouhé fronty, v létě ještě delší a běžný turista v okolí Srní se neptá po trase do divočiny, ale k nám :-) Načala jsem pátý rok existence a vstoupila jsem do něj další změnou k lepšímu. Vlastně nejlepšímu.

Od léta 2013 nabízím klientům absolutní špičku mezi italskými kávami, lahodné a kouzelné presíčko Illy! Samozřejmě ze speciálních kontejnerů zajišťujících stále plné aroma a sílu čerstvě pražené kávy, a s kávomlýnkem, který mele jen právě servírované dávky.  Aby toho nebylo málo, udělala jsem si po čtyřech letech radost… a do kavárny instalovala jeden z mála takto exkluzivních strojů, které naše země nosí, stylový, luxusní, technicky dokonalý, obdivuhodný a obdivovaný „presovač“ Victoria Arduino model Adonis. Přijďte se na něj podívat, stojí jako rodinné auto, šlape jako švýcarské hodinky a má modrou krev :-) Více zde: Blanka Milfaitová a Victoria Arduino

V naší kavárně najdete mimo absolutně nejlepší šumavské větrníky i další domácky a poctivě pečené dorty ovocné, čokoládové i smetanové, také luxusní mrkváč, pečenou čokoládu, či pohárky s čerstvým ovocem… vše podle sezónnosti, vše v plném souznění s tradicí, přírodou a především, vše v nejvyšší kvalitě značky Blanka Milfaitová.

O roku 2013 prodáváme též nejlepší marmelády na světě z manufaktury tradičních chutí Blanky Milfaitové, odrůdové vinné mošty z moravské rodinné stáčírny Magdy Válkové ze Strážkovic, mléčné produkty z Vlčích jam, luxusní paštičky (jelen, srnec, divočák, králík, pstruh, křepelka) Olina Bezchleby v kultovním skle Weck, husí jatýrka a vše z nich od Filipa T., ale také třeba šumavské medvídky paní Romany z Rejštejna a medy lesní i pohankové od Pošumavských včeliček.

Aby toho nebylo málo, náš gurmánský koutek nabízí též vybrané delikatesy francouzského venkova či dolomitských farem severoitalských, nebo třeba… skromná, ale neopakovatelná vína, famózní šampaňská, vybrané paštiky, olivové oleje… ale také levandulové medy a esence. Nabídka se mění den ode dne a umožní Vám tak nejen ojedinělý nákup špičkových potravin každodenní spotřeby na dobrou cenu, ale též například koupi netradičního, voňavého a chutného dárku! Veškeré produkty pochází z rodinných farem, vinic a manufaktur, a jsou garantovaným výběrem Blanky Milfaitové.

 

Slunečná kavárna,
Srní 8, Šumava

www.slunecnakavarna.cz

OTEVŘENO

leden & únor 
pátek, soboa a neděle 
od 12 do 18 hodin

 

Otevírací doba se mění dle sezóny. Sledujte, prosím, web, nebo se informujte na naší infolince.

Nezapomeňte, že pečeme i na objednávku, třeba celé dorty na oslavy, eskadry větrníků na pořádné větrník-párty nebo jen tak, domů k nedělnímu čaji o páté :-)

A kdo pozdě chodí, sám sobě škodí!

Mimo pracovní dobu, k objednávkám či dotazům jsme k dispozici na tel: 604 949 187 - PŘIJÍMÁME PLATBY PLATEBNÍMI KARTAMI

 

POZOR: HLEDÁME KOLEGU... ČI SLEČNU KOLEGU :-) DO PARTY! HNED A POŘÁDNĚ... CV POSÍLEJ NA NÁŠ EMAIL, VČETNĚ FOTKY.

 

Pravidla hry: poctivé pečení našich babiček, pořádné mléko minimálně 3.5 procenta tuku, máslo tam, kde má být máslo, lahodná smetana a naše domácí šlehačka! Žádné chemikálie, konzervanty, ztužovadla a jiný sajrajt zajišťující dlouhodobou životnost dortíků! Žádné archivní větrníky, vyčpělá káva a oschlé kousky od včera, či předevčírem.

UPOZORNĚNÍ: z našich dobrot můžete dostat průjem! Kdo je krmen umělou šlehačkou a dortíky z velkovýroben, kdo máslo nahrazuje nízkoprocentním bubákem a za čokoládu považuje dobroty z obchoďáku za dvacku na kilo, ten se u nás po gurmánské bouři pravých chutí a poctivých ingrediencí prostě... Tak si pak nestěžujte, my jsme... upozornili :-))

PROSBA: pro KUŘÁKY - naše kavárna je celá nekuřácká, včetně venkovní terasy a schodiště. Kuřáci mají k dispozici předzahrádku pod domem u silnice. Pro HOSTY - nevstupujte do kavárny v bágly na zádech! Pro PEJSKAŘE - nechávejte chlupáče i naháče venku, jistě si rádi odpočinou i oni od vás.

 

 

Přijďte ochutnat a zažít poctivou kvalitu rodinné manufaktury Blanky Milfaitové!

 
Nae dobroty
TOPlist