GREAT TASTE 2013 – DVĚ HVĚZDY PRO BLANKU, A TO DVAKRÁT :-)
Pondělí, 12 Srpen 2013 16:58

Když jsem na jaře letošního roku vyhrála World´s Marmalade Awards, kde každý z našich pěti zaslaných vzorků obdržel ocenění, a ocenění dostala pak i sama moje minimanufaktura, říkala jsem si, že se na mě asi usmálo štěstí. Pětkrát :-) A pořádně se culilo i co do dopadu na můj obchod…

Pak jsem si užila malé, nízké a podlé závisti nejmenované české „úřednice“ a pochopila, že boj s blbem je bojem předem prohraným. V tu dobu jsem také přemýšlela, jestli u nás na Pohoří nepřesunu výrobu o pár metrů za louku, za hraniční kámen, kde je volný statek. A kam ona citovaná malost nedosáhne... Ale neumím utíkat, poperu se i s tím, řekla jsem si - čím silnější nepřítel, tím sladší je výhra :-), a dala jí na frak :-))

Ano, výhra, o té jsem vlastně chtěla psát... Navzdory některým nepřejícím a jako poděkování všem přátelům a milovníkům marmošek z mojí manufaktury, jako díky desítkám tisíc spokojených klientů, mohu oznámit oficiální zprávu od pořadatele nejslavnější světové gurmánské soutěže GREAT TASTE AWARDS 2013, která po měsících trvání, hodnocení, posuzování a vyřazování... právě vyhlásila výsledky:

 

Marmeláda Citronová čistá, z BIO citronů pocházejících z jihoitalské Amalfi (vlastní sběr), ta, která obdržela dvojitou zlatou medaili na Worlds Marmalade Awards, získala DVĚ ZLATÉ HVĚZDY na  GREAT TASTE AWARDS!

 

Marmeláda Višňová čistá, a klidně jí může euroúředník říkat džem, a vztekat se až pukne, pocházející z celých novohradských višní, a kterou gastronaut Pavel Maurer označil za... višňovou ... (víc si ona, ani já přát nemůžeme), získala DVĚ ZLATÉ HVĚZDY na GREAT TASTE AWARDS!

Víc vzorků jsem do Británie neposílala :-)

Pár slov rozhodčích o našich marmoškách: Intense lemon flavour and excellent jell. Complex flavours which combine to a unified whole. We agree with the original judging and thoroughly enjoyed the balance of sweet and sharp. A real burst of sunshine in the flavours. / Very glossy, looks well set with lots of fruit; good colour Very slight cherry aroma. Appealing real cherry pieces within a good jelly; good tender skin. A rich cherry flavour; tastes natural, not overloaded with sugar. This is someone who knows how to make cherry jam. Lovely fresh cherries, we really enjoyed.

A jen na závěr, pro pochopení, jak náročná soutěž GTA je, pár čísel:

  • Soutěžilo mezi sebou 9 738 vzorků všech možných potravin a pochutin z celého světa.
  • Nesoutěžilo se o nejlepší kus v kategorii, ani mezi sebou napříč kategoriemi, ale jen a pouze o nejvyšší gurmánské ocenění od 450 porotců.
  • Soutěž probíhala pět měsíců.
  • Dvouhvězdičkový úspěch si domů odnáší pouze pět procent soutěžících.

 

Tak přátelé, letos už máte od podobných zpráv klid, žádná jiná prestižní soutěž se světem širým nekoná a na rok příští jsem připravila projekt, který... jistě zaskočí, překvapí, věřím, že nadchne a hlavně, dá našim marmeládám... křídla :-)) Těšte se na konec léta, kdy spatří světlo světa!

 

 
Nae dobroty
TOPlist