108 kilogramů – NEJVĚTŠÍ MARMELÁDA NA SVĚTĚ
Pondělí, 24 Listopad 2014 18:32

Padesát kilo bio citronů, dovezených díky Volvu V70 tři dny před rekordem z Itálie, dvacet litrů šampaňského značky Didier Dépit Champagne, které Blanka importuje pro Slunečnou kavárnu. Dva dny práce, to správné napětí, snová atmosféra, z e-přátelství přátelství, divoké diskuzní večery i romantické spaní u krbu na zemi, sluníčko a mráz venku… a jen jeden naříznutý palec. Přijelo přes sedmdesát pomocníčků z celé republiky: Ostrava, Brno, Jirkov, Ústí, Praha, Plzeň, Krumlov, Budějovice… prostě bomba! Všechny nás oblékl Alex Fox do epesních citronových triček a krájeli jsme super kudlami Zwilling na bambusových prknech od Potten & Pannen Staněk.

Děkuju všem za účast, praní se o práci, vtípky, dárků plný koš a… neskutečnou podporu! Však kým bych byla já bez vás? Jméno napsané do vody! Nepoznala bych sama sebe kdysi, ani nejlepší „šumaváky“ toho dne! Neprodávala bych marmošky extázovky, nenapsala nejnebezpečnější knihu letošního roku, a neměla věrné přátele, kteří… někteří jen chtěli být u toho a nakonec všichni dřeli jako černí. Jsem ráda, že dorazila parta dětí z dětského domova v Sušici a poděkování patří též super realizačnímu týmu!

V sobotu po druhé hodině… jsme jí spolu vyrobili! Největší marmeláda na světě pojme 675 skleniček, do kterých se standardně zlatá z Worlds Marmalade Awards vyrábí, a budou jí tři exempláře. Na fotkách můžete vidět i tvůrce nejlepší novohradské šunky, která šla krutě na dračku - jasně, ten chlápek hrající si s kočkou; také Evičku napůl v láhvi poté, co do ní nalila půl litru kalvádosu k "lepšímu" vyčištění; skorem uřízlej Míry palec; mě s mluvčím Dudáka Pavlem, nejlepším kuchařem široko daleko a ještě o kus dál, Benešovic Honzou... a majitelem hospůdky U Štěpána Rudou; také děti z domova; nejúžasnější starostku v republice Ivanku; a hafana, co napsal knížku, kterou u nás prodáváme; a pak už jen a pouze... samé dobré lidi! A moc mě mrzí, že na společné fotce nejsme ani zdaleka všichni :-) Musím prý postavit větší kavárnu... na další rekord!

Prodejní cena, včetně na zakázku ručně foukané sklenice s industriálním víkem, je pouhopouhých 195 500 Kč.

Tento světový unikát, jak co do velikosti, tak ceny, bude v příštích měsících vystaven ve Slunečné kavárně na Srní. Také tam najdete „fotogalerii na zdi“ a citronová trička – ta co máme všichni v místě na sobě – k prodeji!

Kdo se přejedl, ať si stěžuje ve Vojeticích, u nejlepších šumavských kuchařů, co nás krmili k prasknutí. Všichni jsme přibrali, ale ne tak (doufám), jako ona obří sklenice, která, když k nám přicestovala, vážila 42 kilogramy, aby v sobotu večer přibrala na finální váhu metrák a půl!

Přišlo k nám mnoho mailů a sms, vkládali jste posty a volali k rekordu i narozkám, prostě… nestíhám ani reagovat! Chtěla jsem všechny maily přetisknout, ale alespoň jeden za všechny příchozí: „Miluju Vás za Vaše krásná slova, která se do dnešní společnosti snad ani nehodí! Knížku určitě koupím. Děkuji Gabriel“

A kdo nám pomohl a věřil, a nyní se může pyšnit, že u toho byl?

Volvo, moje volba a volvistů nadšení :-)

Potten & Pannen Staněk, nože, prkénka a marmeládové Mauviel 1830 hrnce

Kavalierglass, vyfoukali tu největší… supersklenici zavařovačku

U Štěpána, v bílých rondonech… kingové z šumavských Vojetic

Illy & Pago, teklo proudem a pak… došlo

Dudák, ten ze Strakonic, čepoval se na zahradě

Alex Fox, nás hodil do žluté a kluci si i zakrájeli

Tonaso, přátelé si pomáhají!

...................................................................................................................

Soutěž o Příběh opravdové vášně, kdy jste hádali cenu největší marmošky na světě, vyhrává ten, kdo je nejblíže její reálné hodnotě: 195 500 Kč. Pokud dobře koukám, je to Z. Kolmanová! Kniha je u nás k zaslní, gratuluji.

 
Nae dobroty
TOPlist