European Islands Expedition - Blanka Milfait Rallye 2016
Čtvrtek, 17 Září 2015 17:29

Marmeládová čarodějka na cestě za tajemstvím napsaným do vody...
Za pár měsíců se pohne karavana a můj minitým vyjede na další expedici.

Pokud vše dopadne podle plánů, odjedeme v den, kdy se v naší zemi jeden prosincový podvečer vyrojí čerti. Odjedeme tři, E-lišce už v tu dobu budou dva a půl roku - celý svůj život strávila na cestách - a za pár tisíc kilometrů přibereme do party čtvrtého. To už v lednu, po prosincovém testování expedičního speciálu na Sicílii, budeme regulérně „on the road“. A někde, kdesi, kde nás cestovní itinerář právě zastihne… porodím Minipecičku! Muž zatím umeje marmeládový hrnec, vypere, opraví první šrámy na karosérii a zašije trhance na stanu od divé zvěře; také naučí Pecku šermovat fleretem a Minipecičce vyrobí její první prak. A… karavana zvedne kotvy k další metě! Do Čech se vrátíme za dalších devět měsíců.

 

Bohužel, nebude to ta Čína, bo na porod na mongolských pláních či předčasný na jižní Sibiři se… tak trochu asi necítím :-) Kdo mohl tušit počátkem roku, kdy jsem začala vyjednávat s ambasádami vzdálených zemí, staviteli expedičních kamionů, bezpečnostními složkami míst, kde je vhodné o souhlas požádat… no, že otěhotním :-) Čína o rok počká, ale dočká se!

Máme tedy „náhradní“ trasu, a slibuju, nebude to nuda!

Začínáme… ve Východní Africe (právě dnes) na Zanzibaru - je to taková předstartovní etapa, bo ovoce na marmelády zde, to je prostě úplně jiný svět, pak jsme na Maltě, poté přes Eolské ostrovy na ty Pytyuské, dále nabereme směr k moři Egejskému a na jeho ostrovy. Nevynecháme If. Následuje Island a Ovčí ostrovy, také Ellan Vannin a poté sada snů: Hebridy, Orkneje, Shetlandy a Vesterály, abychom expedici skončili na ostrově Aland! Také se těšte na „vsunuté“ ostrovní překvapení a… no, málo toho nebude :-) Často tudy, kudy cesty běžné nevedou. I proto jsme vyměnili náš obytný bus za plnokrevnou čtyřkolku! Ponese to jistá omezení co do cestovatelského pohodlí (prostě povezeme stan), ale konečně se dostaneme vařit marmelády tam, kam nám bylo doposud zapovězeno…

Nová a nečekaná dobrodružství v říši vody - ano, expedice nás provede více jak patnácti (nejenom) evropskými ostrovy - s dvěma prcky na palubě, polní vaření marmelád, které svět zatím neviděl, pátrání po starých receptech i minirecenze míst, kde český cestovatel nebývá běžným hostem, představení gurmánských chrámů i setkávání se s domorodci a jejich příběhy, také tréninkové kilometry na můj první maraton: to vše začnu zapisovat do druhého recepisného cestopisu, co vyjde v podzimku 2016! A už dnes vám mohu prozradit, že druhá kniha bude ještě o kousek tlustější - abyste ji nepřečetli zase za dvě noci :-) A bude v ní i o moc více fotek!

Ale k tomu všemu vás, a opravdu všechny, potřebuju! Proto jsem si vás sem včera přes FB sezvala :-)

Pokud jste četli Příběh opravdové vášně, tak víte, že první expedice zbourala náš rozpočet mnoha miliony, a náklady se vrací velmi pomalu. I proto, a po poradě s některými z vás, jsem se rozhodla uchýlit nejen k participaci sponzorů, ale i k tzv. komunitnímu financování. Co to je?

Je to prostá žádost komukoli, všem, každému, prostě i Tobě… žádost o pomoc, o podporu.

 

 

Vy pomůžete expedici naplnit plány cesty, tedy darujete, a já nabídnu výjimečné „něco za něco“ :-)

Daruj:
100 Kč
Pošleme Ti pohled s poděkováním a s podpisem, odeslaný z jednoho z ostrovů EIE.

500 Kč
Máš zájem s námi poslat… na cesty alespoň vlastní jméno? Virtuální parťáky bereme taky. Samolepku s Tvým jménem v barvách povezeme na našem expedičním speciálu.

2 000 Kč
Čeká Tě zdarma nová kniha s věnováním podle přání. Expediční samolepka a expediční tričko (dámské a pánské modely, potisk) + dárkový voucher do Slunečné kavárny.

10 000 Kč
Užiješ si pozvání na soukromou předpremiéru knihy s netradičním banketem a velmi vzácným hostem. Na programu bude také promítání nezveřejněných fotografií, expediční recitál i beseda. Samozřejmostí bude kniha s věnováním podle přání.

20 000 Kč
Máš zájem nás podpořit a poslat na cesty jméno Tvojí firmy a logo? Virtuální firemní parťáky bereme taky. Samolepku se jménem a logem povezeme na našem expedičním speciálu, a tak budeš i na fotografiích z cesty, také v knize, kterou obdržíš!

50 000 Kč
Chceš dostat druhý recepisný cestopis s jednostránkovou „soukromou“ kapitolou, napsanou Blankou jen a jen pro Tebe? Jedinečný číslovaný exemplář, jedinečný příběh, který si nikdo jiný… nepřečte! V knize bude též vlepena Tvoje společná fotografie s autorkou :-)

 

Věřím, že si z podpůrné nabídky vyberete, protože já expedici stále dotuji téměř padesáti procenty rozpočtu a… Občas se lidé ptají, zda se projekt realizuje, uskuteční, i když nevyberu dostatek peněz. Já slovo neruším. Uskuteční. Však jsme právě odstartovali zkušební etapu! Jen bych se musela opět šeredně zadlužit… a toho se už trochu bojím :-( O průběžném stavu účtu, který slouží výhradně pro "provoz expedice", budu v této sekci ráda informovat.

 

Pomůžete nám pokrýt nemalé náklady na „Blanka Milfait Rallye - European Islands Expedition 2016“?
Chcete být u toho, u zrodu nejnebezpečnější knihy roku 2016?!

Pokud ano, smekám a děkuji s úctou! Ano, smekám!

 

Expediční konto: 1211355033/3030
IBAN:  CZ04 3030 0000 0012 1135 5033
Air Bank a.s., Hráského 2231/25, 148 00 Praha 11 - Chodov

V případě potřeby umíme vystavit dárcovskou smlouvu, případně uzavřít smlouvu o propagaci.

……………………………………………………………………………………………………….

Jak na věc?
Na speciální expediční konto můžete vložit, nebo složenkou poslat na naši adresu. Pak nám zašlete email s kontakty, abychom uměli naplnit slib. Pokud si přejete jen a prostě přispět, a nevyužít nabídky „něco za něco“, je to též možné, pak není třeba email posílat. Pokud máte jiný nápad, pak sem s ním emailem :-)
Proč nevyužíváme různé startovače?
Mám osobně pocit, že nejdříve má jeden ukázat, co umí a pak případně, pokud je to nutné či potřebné, požádat o pomoc. První roční expedice proběhla a kniha je na světě již téměř rok. Tedy, víte, že slovo plním, víte, co umíme. Až nyní mohu žádat o podporu, však znám své limity a nebudu s vaší důvěrou a podporou riskovat! Jedním z důvodů, proč nejdeme přes weby komunitní podpory, je i skutečnost, že jít vlastní cestou je odpovědnější, náročnější a chce to více dřiny, více invence i odříkání - to se nám líbí, a na tom zůstaneme i nyní. Pokusíme se uspět po vlastní ose :-)
Jaký je rozpočet expedice?
Dotýká se hranice pěti milionů.
Mám již smlouvu na knihu v šuplíku?
Ano, a nabídek bylo více, to potěší i uklidní :-)

……………………………………………………………………………………………………….

A proč informace o expedici doprovází fotka hvězdiček, indickooceánské, včera panem P. vylovené stovky metrů od břehu v naší zátoce, a suchozemské šumavské? Některé věci se mohou opravdovými i zdát, třeba jako marcipánový dortík s čokoládovou polevou zdobený bonbonky (včera jsme si o tom psali na FB) - ale až když si řekneme, že ony věci chceme opravdu poznat, začneme cestovat, pídit se, skládat střípky zážitků, fotek, řádek a nesčetných setkání, doznáme o dost lépe, jak je to doopravdy… že ne vše, co jako dortík čokoládový vypadá, musí být sladké… A tahle tropická hvězdice oceánská, ta sladká nebyla, ale krásně šimrala na dlani :-) O tom všem, a mnohém dalším, vám chci napsat další velký recepisný cestopis! Přinesu vám ten příběh až domů…, pokud budete chtít :-)

 
Nae dobroty
TOPlist